Membri de Onoare

Shihan Yasuhiro SHICHINOHE (Japonia), PRESEDINTELE ORGANIZATIEI MONDIALE DE KARATE KYOKUSHIN DIN JAPONIA -> Presedinte de onoare <- 8 Dan Kyokushin karate


Shihan Shigeru TABATA (Japonia), VICEPRESEDINTELE ORGANIZATIEI MONDIALE DE KARATE KYOKUSHIN DIN JAPONIA -> Presedinte de onoare <- 8 Dan Kyokushin karate


Raul Barjuan Borrego (Spania) -> Presedinte de onoare <- 5 Dan Kyokushin karate



Anca Wallmen -> Presedinte de onoare <- 4 Dan Kyokushin karate



Marius Gliga -> Presedinte de onoare <- 4 Dan Kyokushin karate



Şerban Andreescu -> Membru de onoare <- 4 Dan Shito-Ryu karate



Ilie Ionescu -> Presedinte de onoare <- 4 Dan Kyokushin karate – Presedinte World Kyokushin Federation Romania



Ticu Placintă -> Presedinte de onoare <- Presedintele Fundatiei pentru Tineret a Municipiului Bucuresti (F.T.M.B.)



Alin Petrache -> Presedinte de onoare <- Presedintele Comitetului Olimpic si Sportiv Roman (C.O.S.R.) 2014-2016



Hanshi Steve Arneil -> Presedinte de onoare <- 10 Dan kyokushin karate – Presedintele si fondatorul International Federation of Karate



Shihan Yoshikazu Koi -> Presedinte de onoare <- 6 Dan kyokushin karate – Presedintele All Japan Kyokushin Union



Ciprian Sora -> Presedinte de onoare <- Campion mondial de Muay Thai



Prof. Adrian Ilie -> Presedinte de onoare <- Director general al Centrului National de Formare si Perfectionare a Antrenorilor



Prof.dr.biochimist Dorel Tocitu -> Presedinte de onoare <-


Semmy Schilt -> Presedinte de onoare <- (Olanda)
Cvadruplu campion mondial al circuitului “K1”




Dave Jonkers -> Presedinte de onoare <- (Olanda)
9 Dan Ashihara karate – managerul si antrenorul lui Semmy Schilt




Giacomo Spartaco Bertoletti -> Presedinte de onoare <- (Italia)
9 Dan Jiu-Jitsu -Presedintele WJJKO, Presedinte IBKKU, Presedinte WASI




Florentin Marinescu -> Presedinte de onoare <- 9 Dan – Presedintele Federatiei Romane de Arte Martiale



Iulian Moisescu -> Presedinte de onoare <- 8 Dan Jiu-Jitsu – Vicepresedinte IBKKU, vicepresedinte WASI



Leonard Voinescu -> Presedinte de onoare <- 8 Dan – Sei Budokai



Florin Mân? -> Presedinte de onoare <- 6 Dan Jiu-Jitsu – antrenorul lotului national de kick boxing



Adrian Ghinea -> Presedinte de onoare <- 6 Dan Karate Do – antrenorul lotului national de seniori



Dorel Bulearca -> Presedinte de onoare <- 5 Dan Kyokushinkai



Gheorghe Bradu -> Presedinte de onoare <- 5 Dan – Kyokushinkai Presedintele All Japan Kyokushin Union – Romania



Lucian Mursez -> Presedinte de onoare <- 4 dan Jiu-Jitsu – Presedinte “Scorseze Security”



Ionut Stefanescu -> Presedinte de onoare <- 3 Dan – Shotokan



Dan Mancas -> Presedinte de onoare <- 2 Dan Aikijutsu



Nicolae Milea -> Presedinte de onoare <- 3 Dan – Kyokushinkai



Petre Grindeanu -> Membru de onoare <- 7 Dan WUSHU- Secretarul general al Federatiei Romane de Arte Martiale



Dan Deliu -> Membru de onoare <- 6 Dan Judo