CAMPIONATUL EUROPEAN - SIBIU, 13-14 iulie 2018 – Budo Gym Club - kyokushin karate

CAMPIONATUL EUROPEAN – SIBIU, 13-14 iulie 2018

CAMPIONATUL EUROPEAN – SIBIU, 13-14 iulie 2018

Budo Gym Club – 6 medalii de aur (Raul Manole kata si kumite, Alex Tanase kumite, Matei Sarbu kumite, Mihai Ivanciu kumite si Anastasia Nitu kumite) 1 argint Denis Ma kumite 1 bronz Alex Tanase kata.
Am mai bifat inca un eveniment important in acest an desfasurat sub auspiciile Uniunii Federatiilor de Karate Kyokushin din Romania, un campionat foarte bine organizat de shihan Neagoie Horatiu Adrian si Federatia de Kyokushinkai Traditional din Romania, pe care doresc sa il felicit impreuna cu staff-ul sau! Au fost doua zile pline in care voi, sportivii clubului Budo Gym mi-ati adus satisfactii enorme. Este pentru prima data in cariera mea de antrenor cand nu am pierdut nici un meci la o competitie de kyokushin (exceptand finala dintre doi sportivi ai clubului nostru…), ceea ce pentru mine,pe langa rezultatele obtinute de voi este o mare performanta! Va multumesc pentru tot ceea ce ati facut zilele acestea pe tatami atat voua cat si parintilor si sustinatorilor vostri si ai clubului nostru.
Va doresc mult succes in continuare!
OSU!