Cupa "Kyokushin Family", Giurgiu - 25.02.2018 – Budo Gym Club - kyokushin karate

Cupa “Kyokushin Family”, Giurgiu – 25.02.2018

Cupa “Kyokushin Family”, Giurgiu – 25.02.2018

Budo Gym Bucuresti: 4 locuri I, 1 loc II si 4 locuri III.
O competitie tare, cu sportivi foarte bine pregatiti… in care, pe langa sportivii “consacrati” ai clubului Budo Gym, am “aruncat” in lupta si “tinerele sperante”, copii cu nu mai mult de 2-4 luni “vechime” in clubul nostru si care, desi au fost nevoiti sa lupte cu copii mult mai experimentati si cu vechime mult mai mare decat a lor, s-au descurcat admirabil si au luptat foarte bine. Nu pot sa nu amintesc aici “prestatiile” de exceptie ale “batranilor” 😀 Raul Manole, Matei Sarbu, Denis Ma, Alex Tanase care au facut un adevarat spectacol ieri, la Giurgiu!
Va multumesc tuturor pentru felul in care v-ati luptat, pentru rabdarea pe care ati avut-o voi si parintii vostri si bineinteles pentru rezultatele frumoase pe care le-ati obtinut, precum si sempai-lor Stefan Ilie, Damian Deheleanu si Dragoș Mușetescu pentru efortul deosebit facut pe tot parcursul acestei competitii!
Deasemenea vreau sa-i multumesc lui sensei Iordache Iosif Marian si sempai Iordache Mihaela pentru invitatie si organizarea acestei competitii!
OSU!