Premierea celor mai buni sportivi si sosirea lui Mos Craciun - dec. 2020 – Budo Gym Club - kyokushin karate

Premierea celor mai buni sportivi si sosirea lui Mos Craciun – dec. 2020

Premierea celor mai buni sportivi si sosirea lui Mos Craciun – dec. 2020

A trecut si acest an foarte greu pentru noi toti…un an incarcat cu multe incercari, cu emotii, cu teama, cu nesiguranta, cu multitudine de restrictii privind libertatea noastra, cu distantare fizica, cu lipsa cea mai grea a socializarii, a intalnirii cu prietenii, cu colegii de antrenament, cu lipsa competitiilor, cu lipsa antrenamentelor clasice, a sparringurilor, din nefericire pentru unii dintre noi si cu parasirea a acestei lumi a unor oameni dragi noua…Dar cel mai important este faptul ca suntem cu totii sanatosi, ca am trecut pana acum peste toate incercarile la care am fost supusi, ca ne-am antrenat indiferent de conditiile existente la un moment dat, fie pe zoom fie in parcuri sau in dojo si am demonstrat ca spiritul kyokushin ne poate da taria sa trecem cu bine peste toate incercarile vietii.
Datorita situatiei existente si restrictiilor impuse nici Serbarea de Craciun de anul acesta nu a mai fost ca de obicei….cu prezenta parintilor, cu demonstratii, si multe alte lucruri care ne faceau placere atat noua cat si celor dragi insa am reusit sa-l aducem pe Mos Craciun pentru toti sportivii nostri mari si mici, cuminti si silitori care s-au bucurat deopotriva de sosirea Mosului si de cadourile primite.
Multumesc tuturor sportivilor, parintilor, colaboratorilor care au fost alaturi de noi in acest an foarte dificil si le urez tuturor multa sanatate, fericire, Sarabatori ale Craciunului cu bucurie si la multi ani!
OSU!