Vizita Board IKOKU - Budo Gym Club, 30 mai 2017 – Budo Gym Club - kyokushin karate

Vizita Board IKOKU – Budo Gym Club, 30 mai 2017

Vizita Board IKOKU – Budo Gym Club, 30 mai 2017

In data de 30 mai 2017, am avut deosebita onoare de a primi vizita Presedintelui si Vicepresedintelui IKO Kyokushin Union, respectiv- Shihan Yasuhiro Shichinohe – 8 dan si Shihan Shigeru Tabata – 8 dan. Un moment unic in istoria clubului nostru si a karate-ului kyokushin din Romania unde doi dintre cei mai renumiti discipoli ai lui Sosai Oyama au vizitat un club al Federatiei Romane de Karate Kyokushin (FRKK). Cu acest prilej celor doi le-a fost acordat titlul de Presedinte de onoare al Clubului Budo Gym. Reamintesc pe aceasta cale ca acesti doi mari maestri de karate kyokushin au fost prezenti la Tulcea in perioada 25-30 mai 2017 cu ocazia Campionatului European de Karate Kyokushin organizat de Clubul Nippon Tulcea prin Sensei Nicolaie Panuta sub auspiciile Federatiei Romane de Karate Kyokushin (FRKK).
Domo arigato gozaimasu! OSU!