2022.12.23 – PREMIEREA CELOR MAI BUNI SPORTIVI 2022 SI SOSIREA LUI MOS CRACIUN

2022.12.23 – PREMIEREA CELOR MAI BUNI SPORTIVI 2022 SI SOSIREA LUI MOS CRACIUN

A mai trecut un an din viata noastra a tuturor…un an plin de evenimente, competitii, examene de grad etc care ne-au facut sa simtim din plin emotiile si bucuriile acestora si care ne-au dat increderea ca viitorul va fi unul cel putin la fel de frumos si plin de impliniri pe calea karate-ului kyokushin.
A fost anul in care competitiile sportive au “explodat” dupa cei doi ani de restrictii impuse de pandemie…un an in care am avut rezultate remarcabile in competitiile de karate Kyokushin mai ales la Campionatul European din Spania unde lotul Federatiei Romane de Karate Kyokushin (din care au facut parte si 9 colegi de-ai nostril) a obtinut rezultate istorice.
Respectand traditia Clubului Budo Gym anul acesta am avut parte de un eveniment 3 in 1 marca Budo Gym Club in care am reunit trei activitati importante in viata clubului nostru:
– Premierea celor mai buni sportivi ai anului 2022
– Sosirea lui Mos Craciun la Budo Gym Club
– Aniversarea a 15 ani de la infiintarea clubului nostru.
A fost o serbare care ne-a facut fericiti pe noi toti si in care ne-am bucurat impreuna de spectacolul oferit de colegii nostri, de rezultatele obtinute in anul 2022 si de darurile lui Mos Craciun!
Multumesc tuturor sportivilor, parintilor, colaboratorilor care au fost alaturi de noi in acest an si le urez tuturor multa sanatate, fericire, Sarbatori ale Craciunului cu bucurie.
LA MULTI ANI!
OSU!