2022.05.14 – BUDO GYM “SPRING CUP”, editia a VII-a

2022.05.14 – BUDO GYM “SPRING CUP”, editia a VII-a

Dupa o pauza de doi ani, cauzata de restrictii, astazi 14 Mai 2022, la Clubul Budo Gym a revenit in forta ???? cea de-a saptea editie a BUDO GYM „SPRING CUP”, o competitie interna a clubului nostru adresata tuturor membrilor sai, in special membrilor incepatori care nu au ocazia de a participa in mod frecvent la competitii de karate kyokushin. Am vazut astazi sportivi disciplinati, curajosi si bine pregatiti, fapt care demonstreaza calitatea antrenamentelor din cadrul clubului nostru, lucru de care nu pot sa fiu decat foarte mandru!
Felicitari tuturor pentru curajul cu care au luptat si pentru experienta acumulata in aceasta prima provocare a lor pe lungul drum al karate-ului kyokushin! Felicitari de asemenea arbitrilor care s-au ridicat astazi la inaltime. Multumiri parintilor pentru rabdare si sustinere si staff-ului care a facut ca acest concurs sa mearga “ca pe roate”! Multumim FTMB pentru sprijinul oferit in realizarea acestui eveniment! OSU!

Leave a Reply